Tuki- ja liikuntaelinradiologiyhdistykseltä tutkimustyöhön kannustusapurahaa

Tuki- ja liikuntaelinradiologiyhdistys julistaa haettavaksi yhteensä 6000 eurolla kannustusapurahaa tuki- ja liikuntaelinradiologiseen tutkimustyöhön. Apurahaa voi hakea myös yli neljä viikkoa kestävään ulkomaiseen klinikkavierailuun tuki- ja liikuntaelinkuvantamiseen keskittyvässä yksikössä.

Vapaamuotoiset hakemukset liitteineen (CV, lyhyt tutkimussuunnitelma tai selvitys klinikkavierailusta) lähetetään sähköpostilla 31.12.2023 mennessä yhdistyksen hallituksen osoitteeseen: tulesradiologit@gmail.com.

Yhdistyksen hallitus päättää apurahan myöntämisestä alkuvuonna 2024. Apurahan saajan tulee esittää selvitys apurahan käytöstä tai esitellä tutkimustaan esimerkiksi tuki- ja liikuntaelinradiologiyhdistyksen tapausselostuspäivässä syksyllä 2024, kuitenkin 12 kuukauden sisällä apurahan myöntämisestä.