Suomen päivystys- ja traumaradiologien yhdistys julistaa haettavaksi koulutus- ja tutkija-apurahat

Suomen päivystys- ja traumaradiologien yhdistys julistaa haettavaksi kaksi tutkimusapurahaa ja kaksi matka-apurahaa.

1.     Tutkimusapuraha (2000 euroa)
Apuraha on suunnattu ensisijaisesti yhdistyksen jäsenelle tai päivystysradiologiaan erikoistutuvalle radiologille tutkimukseen, joka liittyy päivystys- ja traumaradiologiaan. Hakemukseen tulee liittää CV ja tutkimussuunnitelman tiivistelmä sekä suunnitelma haetun tutkimusapurahan käytöstä.

2.     Matka-apuraha 
Apurahan avulla pääsee osallistumaan Päivystys- ja traumaradiologiapäiville 30.3. – 1.4.2022, Levi Summit (osallistumismaksu sekä matkakustannukset kuitteja vastaan). Apuraha on suunnattu ensisijaisesti yhdistyksen jäsenelle tai päivystysradiologiaan erikoistutuvalle radiologille. Hakemukseen tulee liittää CV.

Vapaamuotoiset hakemukset osoitetaan yhdistyksen sihteerille sähköisessä muodossa (pirita.tahvonen@tyks.fi).

Hakuaika päättyy 31.12.2021

Mahdolliset tiedustelut:

Suomen päivystys- ja traumaradiologiyhdistyksen pj. Roberto Blanco (roberto.blanco@tyks.fi) tai sihteeri Pirita Tahvonen (pirita.tahvonen@tyks.fi)