Suomen päivystys- ja traumaradiologien yhdistys julistaa haettavaksi koulutus- ja tutkija-apurahat

Suomen päivystys- ja traumaradiologien yhdistys julistaa haettavaksi kaksi tutkimusapurahaa ja kaksi matka-apurahaa.

1.     Tutkimusapuraha (2000 euroa)
Apuraha on suunnattu ensisijaisesti yhdistyksen jäsenelle tai päivystysradiologiaan erikoistutuvalle radiologille tutkimukseen, joka liittyy päivystys- ja traumaradiologiaan. Hakemukseen tulee liittää CV ja tutkimussuunnitelman tiivistelmä sekä suunnitelma haetun tutkimusapurahan käytöstä.

2.     Matka-apuraha (1000 euroa)
Apuraha on suunnattu ensisijaisesti yhdistyksen jäsenelle tai päivystysradiologiaan erikoistutuvalle radiologille päivystys- ja traumaradiologiaan liittyvään koulutukseen osallistumista varten. Hakemukseen tulee liittää CV.

Vapaamuotoiset hakemukset osoitetaan yhdistyksen sihteerille sähköisessä muodossa (pirita.tahvonen@lshp.fi). Matka-apuraha tulee käyttää vuoden 2020 aikana.

Hakuaika päättyy 10.01.2020

Mahdolliset tiedustelut:

Suomen päivystys- ja traumaradiologiyhdistyksen pj. Roberto Blanco (roberto.blanco@tyks.fi) tai sihteeri Pirita Tahvonen (pirita.tahvonen@lshp.fi)